Новини проекту
Програма «Різдвяний табір в Чехії - Німеччини - Австрії»
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас

Історія школи

Дата: 10 листопада 2017 о 10:10, Оновлено 14 листопада 2017 о 20:01

Історико-публіцистична довідка

 про спеціалізовану загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів № 27

імені Дмитра Іваха м. Хмельницького

Найкраща школа – наша двадцять сьома,

Сюди стежинка добре всім відома!

Тут мудрі вчителі й старанні учні

Мандрують дружно океаном знань,

Тож не страшні ні рифи нам, ні кручі,

Бо наша особливість – це дизайн!

О.Дячок

      Школа – усе починається з неї. Перші  прочитані слова, перші написані у зошиті букви, перші успіхи і невдачі, перше кохання і розчарування –  усе це наше шкільне життя.    

       Середня загальноосвітня школа № 27 здана в експлуатацію 1 вересня 1989 року. Директором школи-новобудови призначений Долинський А.Б., який на той час був наймолодшим серед директорів міста.  Першими заступниками стали Іваненко Л.М., Алексеєнко І.В., Гуменюк В.В.

      У 1989 – 1990 навчальному році у школі було сформовано 38 класів, де навчалося 1240 учнів. Школа працювала у дві зміни. Поступово створювалися кабінети фізики, хімії, математики, біології, інформатики, набирали пристойного  вигляду інші приміщення: актовий зал, їдальня.

         Більше 10 років школа  була  загальноосвітньою.

         Роки йшли, і час вимагав нових ідей, нових введень

       З першого року діяльності школи  під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Янцеловського В.В. почав діяти гурток дизайну, де діти займалися паперопластикою, ліпленням, макетуванням, моделюванням. З 1996 року у школі запроваджено профільне навчання для учнів 10 – 11-х класів за напрямком «Прикладний дизайн».

        Тому педагогічний колектив визначив свій напрям профільної спеціалізації – це дизайн-освіта. Чому саме такий напрям? Свій вибір педагоги мотивували трьома важливими факторами:

  • по-перше, соціальним замовленням суспільства щодо освіти – підготувати особистість здатну до творчості;
  • по-друге, тим, що дизайн сьогодні охоплює практично всі сфери життя розвинутих країн. Він став неодмінним компонентом масової та елітарної культури, і його вважають творчістю майбутнього;
  • по-третє, можливістю кадрового забезпечення цього напрямку профільного навчання  у школі.

   У 2000 році починається тісна співпраця школи з ХНУ. З того часу проводяться спільні науково-практичні конференції та методичні семінари, у яких беруть участь викладачі різних регіонів України.

     У 2001 році відбулося підписання договору про творчу співпрацю з кафедрою ТПН ХНУ, яку очолював кандидат технічних наук, доцент Каньковський І.Є. Робота кафедри передбачала  дизайнерську освіченість майбутніх педагогів, вирішувала проблему забезпечення  загальноосвітніх  шкіл області та ВПУ вчителями трудового навчання. Міська влада підтримала творчі пошуки щодо впровадження дизайнерської освіти, і школа отримала  у 2001 році статус спеціалізованої з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу.

        На реалізацію ідеї дизайн-освіти спрямовано навчальний план, до якого внесено предмети, що викладаються за програмами, розробленими вчителями школи і затвердженими Міністерством освіти і науки України: « Рисунок і живопис», «Ліплення», «Композиція», «Історія мистецтв», «Образотворче мистецтво», «Історія розвитку предметного світу», «Основи макетування», «Основи формоутворення», «Дизайн», «Основи комп’ютерного дизайну».

          Договором про творчу співпрацю колективів школи і кафедри передбачено ряд важливих напрямків спільної діяльності. Одним із цікавих і оригінальних є організація й проведення на базі школи фестивалю образотворчого мистецтва «Подільський пролісок» для художньо обдарованих учнів загальноосвітніх шкіл міста. Стартував він також у 2001 році. Цей фестиваль викликає особливий інтерес у школярів і вчителів, адже він є своєрідною «олімпіадою», що дає можливість учням позмагатися у таких видах художньої творчості, як  живопис, графіка, ліплення, нетрадиційні техніки, плакатна графіка. Тут активно співпрацюють учителі шкіл, художники – члени Спілки художників України, наукові працівники міського художнього музею.

      23 квітня 2002 року міністр освіти Василь Кремінь відкрив у нашій школі галерею учнівських робіт, яка щорічно поповнюється новими дитячими шедеврами.

    Учні систематично беруть участь у різноманітних творчих виставках, які проводяться на рівні школи, міста, області.

     На базі школи постійно проходять семінари-практикуми з обміну досвідом для вчителів та керівників закладів освіти міста, області.

    Керівником міського методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва вже багато років  є вчитель-методист Бахмацька Л.Б.
     Учні школи неодноразово ставали призерами олімпіад із навчальних предметів, брали участь у захисті Малої академії наук. 

    У 2008 році   учениця  Манзюк Тетяна  стала  учасником та посіла І місце на ІV етапі  Всеукраїнської  олімпіади з української мови та літератури.
    У 2012 році пройшли персональні виставки дитячих робіт до дня міста в парку ім. Т. Шевченка та в приміщенні міської  ради. Учні 11 класу Соколов Володимир та Романишин Лілія отримали почесні грамоти виконавчого комітету Хмельницької міської ради «За особистий внесок у розвиток сучасного мистецтва, підготовку та участь у виставці «Твої таланти, Хмельницький».

    В 2013 році  Романишин Лілія посіла І місце в обласному заочному конкурсі істориків, географів, філософів і релігієзнавців та І місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

     В 2014 році учениця 9 – А класу Дрозд Надія посіла ІІ та І місце у заочному обласному огляді-конкурсі плакатів «Моє професійне майбутнє».

   Систематично займають призові місця на міській та обласній олімпіадах учні вчителя трудового навчання Андрощука П.П.:

2013 рік – Буров Андрій – І місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади  з технологій (трудового навчання).

2016 рік – Сцибор Михайло –  І місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади  з технологічної праці.

         З 2011 року щорічно проводяться виставки  випускних робіт та робіт учителя дизайну Крамар М.В. в міській юнацькій бібліотеці:

2012 рік – «На радісній хвилі творчості»

2013 рік – «Творчість. Натхнення. Талант»

2014 рік – «Школа, що має свою неповторність»

2015 рік – «Феєрія краси – феєрія талантів»

2016 рік –   «На радісній хвилі творчості. Рукотвори»

   Стіни школи прикрашені роботами учнів. Кожна картина, створена тією чи іншою дитиною, символічна. Як наприклад , «В єдності сила», де діти намагалися передати те, чого так бракує нині Україні. Незвичайне у своєму виконанні й полотно  «Пори року», котре обертається обличчям до відвідувачів в залежності від того, зима нині за вікном, весна , літо чи осінь. Тут можна побачити незвичну фізичну карту світу, створену  в техніці квілінг.  Вражає розпис на одній зі шкільних стін: пфнно у 20 квадратних метрів має назву «Боже, Україну збережи». У нас справжня школа-галерея.

     Працюють гуртки, секції, хореографічна студія,  шкільний хор та вокальна група неодноразово на оглядах займали призові місця.   Нагороди отримують наші юні футболісти.

      У творчому пошуку постійно перебувають учителі нашої школи. Тому адміністрація постійно організовує екскурсійні поїздки у різні міста України з метою ознайомлення з архітектурними спорудами, пам’ятками природи та обміну досвідом. Наші вчителі побували у Коломиї, Чернівцях, Львові, Києві, Вінниці, Тернополі де ми мали можливість відвідати навчальні заклади з таким же профілем.

     Творчість! Вона потрібна завжди. Хочеться пригадати і свято «Проводи зими». Адже і тут ми мали гарні здобутки. Щороку фігури, які були виліплені нашими дітьми із снігу під керівництвом дизайнерів, отримували призові місця.

    У 2002 році шкільна команда КВК взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Від поштової карети до Інтернету» у м. Луганськ,  а у 2003 році -  у конкурсі «За якісне споживання» у м. Києві.

      Гордістю школи є наші спортсмени.

Гаврилюк В’ячеслав – триразовий фіналіст чемпіонату Європи з боксу (2012,2013,2014 р.р.), п’ятиразовий чемпіон України з боксу, багаторазовий переможець міжнародних турнірів.

Душкін Денис – переможець турніру «Шкіряний м’яч – 2013», учасник міжнародного табору «Copa Coc-Cola» (Бразилія).

Гілюк Владислав – бронзовий призер чемпіонату України з рукопашного бою, триразовий бронзовий призер чемпіонату України з кікбоксингу.

Не відстають від учнів і вчителі. Долинський А.Б., Шевчук І.В., Власов В.І. є членами команди управління освіти у спартакіаді управлінь, відділів підприємств комунальної власності і майже щорічно стають призерами.

     Шкільне життя не стоїть на місці. У школі проводиться безліч цікавих заходів: «Свято прикольної моди», «День навпаки», «Свято нової моди»,  «Міс школи», «Посвята в подолянчики», «День захисника Вітчизни», «День Гідності та Свободи», «Новорічні розваги біля ялинки», зустрічі з цікавими людьми. Змістовне навчання та цікаве дозвілля, спілкування з викладачами і однолітками, шкільними друзями –  от що вабить нинішніх учнів до своєї школи. За ці довгі роки педагогічний та учнівський колектив примножив і збагатив традиції рідної школи. Учнівське самоврядування є головним аспектом у виховній роботі, працюють гуртки патріотичного, художньо- естетичного, трудового та спортивного спрямування. Романтикою нескінченного свята дитинства овіяна та далека пора. І на полях спогадів обов'язково стоїть учитель.   

      Класні керівники разом з батьками організовують екскурсійні поїздки визначними місцями України.

     За 28 років випущено  зі школи  1296    учнів, з них    53 випускники  нагороджено золотими і 28 – срібними медалями.

     На сьогоднішній день в школі 27 класів, а в них навчається 776 учнів. Працює 47 вчителів:  28 вчителів вищої категорії, серед них  18 учителів мають звання – «вчитель-методист», 14 – «старший вчитель», 7 вчителів –  першої категорії,  6 –  другої  категорії та 6 –  спеціалістів. І кожен учитель віддає частину душі своєї з вірою в те, що з наших вихованців виростуть прекрасні люди, громадяни вільної Української  держави.     

        Сьогодні Україна проживає один із найсуворіших періодів становлення та розвитку. Відбувається випробовування народу на стійкість, мужність, порядність. Саме в такий час загартовується сила і дух нації, викристалізовуються її  цінності, торується нелегкий шлях до суверенності. На жаль, людина не народжується з почуттям самоусвідомлення себе громадянином і патріотом власної держави. Вона повинна пройти складний шлях розвитку, набути досвіду,  стати носієм ціннісних пріоритетів. На думку К. Ушинського, найбільшою вартістю людської душі є почуття національного, а ще він стверджував, що  «в душі людини риса національності корениться глибше за всі інші».

    Школа – це відтворення суспільних та освітніх змін,  унікальний соціальний інститут, через який проходить абсолютно кожен, тому складно недооцінити її роль у процесі національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. За сучасних умов національне виховання дітей і молоді набуло гостроти і особливої актуальності.

Національно-патріотичне виховання - «стрижневе, основоположне, що відповідає як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладає  підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь», що «спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін» ( Концепція національно-патріотичного виховання).

     У вересні  2015 року школі було присвоєно ім’я випускника 2005 року Дмитра Іваха, який загинув, захищаючи територіальну цілісність України. Після закінчення спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів      № 27 Івах Дмитро навчався у ВПУ № 11 і отримав спеціальність слюсаря-механіка (2008 рік).  У тому ж році був призваний на строкову військову службу в лави Збройних сил України.Службу проходив у 80-ій аеромобільній штурмовій бригаді   м. Львова.  Після служби в армії Дмитро обрав шлях військового, продовжуючи контрактну службу в місті Хмельницькому в окремому аеромобільному полку № 8 спеціального призначення (десантники).  Згодом Дмитро вступив до Львівської академії сухопутних військ ім. П.Сагайдачного на факультет управління аеромобільними військами, де отримав звання молодшого лейтенанта. Після навчання був направлений у 95-ту аеромобільну штурмову бригаду м. Житомира на посаду командира взводу.

        З 6 квітня 2014 року був учасником АТО. З червня Дмитро Івах виконував обов’язки командира роти. Боєць перебував у всіх гарячих точках Сходу з різними завданнями, обійшовши всю зону проведення антитерористичної операції. Це міста Слов’янськ (бої точилися поблизу гори Карачун), Краматорськ, селища Шахтарськ, Димитрівка, Новоазовськ, Степанівка. Завдяки своїм моральним та бойовим якостям Дмитро Івах достроково отримав звання старшого лейтенанта.

    18 січня 2015 року його рота вела бій з бойовиками, щоб ті не закрили коридор до Донецького аеропорту. Старшого лейтенанта Дмитра Іваха не злякали смертоносні постріли реактивних систем залпового вогню «Град». Молодий 25-річний воїн віддав  життя, виносячи з поля бою свого молодшого бійця. Дмитру осколок влучив у потилицю. Смерть була миттєвою. За кілька днів тіло Дмитра  було доставлене у Дніпропетровськ, далі перевезене у м. Хмельницький. Справжній герой України, «кіборг» Дмитро Анатолійович Івах з почестями проведений в останню дорогу на Майдані Незалежності    м. Хмельницького.

      На честь Дмитра 1 жовтня 2015 року відкрита меморіальна дошка на фасаді школи. Йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького.  Ми пишаємось його мужністю, відданістю справі миру. Гордимося його подвигом в ім’я України.

     Усі  учасники навчально-виховного процесу роблять посильний внесок задля збереження миру в нашій єдиній і неподільній державі. Прикладом цього є волонтерська діяльність. Учні, батьки, вчителі –  всі беруть посильну участь у заходах, керуючись гаслом: «Не потрібно рятувати весь світ. Спробуйте зробити кращим життя хоча б однієї людини!». Бути волонтером – це вчасно подати руку допомоги, дарувати свій час та увагу тим, хто цього потребує. Учні школи надають посильну допомогу ветеранам Другої світової війни та людям похилого віку, які проживають у мікрорайоні школи, а саме по вулицях Інститутській та Львівському шосе. Колектив школи завжди готовий допомогти людям, які потребують нашої підтримки.

     Традиційними стали благодійні ярмарки солодощів.  Кошти,  вилучені під час ярмарків , були  використані для:

- придбання 5 пар тактичних окулярів та 5 розгрузок, які були передані бійцям 8-го окремого полку спеціального призначення;

- перераховані на будівництво ліфта у військовому госпіталі;

- на подарунки нашим бійцям на передовій.

Сьогодні на сході нашої держави гідно виконували та виконують свій службовий та громадянський обов’язок випускники нашої школи:

Вікарний Дмитро 

Гудима Олег

Чемич Владислав

Головачук Михайло

Стойко Нікіта

Боярчук Ігор

Ратушняк Володимир

Ми  щиро віримо в нашу правду,  нашу єдність,  нашу перемогу!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.